A Lumoconcept Iparművészeti, Tervező és Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság 2021. június 1-jével a Széchenyi 2020 program támogatásában részesült.
A projekt címe: Lumoconcept Kft. innovatív tervezési és design gyártási tevékenységének komplex fejlesztése
A projekt tartalma:
A fejlesztés a már megvalósult alapokon (helyszín, csapat és gyártás-szervezési IT rendszer) három pillérre építve valósítja meg a Lumoconcept komplex design-gyártói fejlesztését.
1. A digitalizációs pillér fókusza a jelenleg alacsony fokon integrált, egyszerű eszközökkel vezérelt ügyfélkezelési, logisztikai, gyártás-szervezési, minőségirányítási és projektmenedzsment tevékenységek átfogó digitaliziációja. Ennek révén kiemelkedő mértékben növekszik a vállalkozás hatékonysága és versenyképessége, jobban tervezhetőek az erőforrások, jelentősen növekszik a gyártási kapacitás, javul a gazdasági fenntarthatóság. Megvalósul párhuzamosan vitt, sokszor nagyon különböző léptékű és karakterű projektek egyidejű kezelhetősége, így a mainál jóval nagyobb számú és méretű projekt-állomány is stabilan kezelhetővé válik. Az ehhez szükséges eszközök lefedik a vállalati digitális infrastruktúra széles körét (notebookok, nyomtató-eszközök, távmunkát segítő konferencia-eszközök stb.).
2. Az automatizálási pillér révén CNC gyártási technológiák kerülnek be az alkalmazott eszközök közé, illetve megvalósul a szükséges IT tervezési fejlesztés (tervezői munkaállomások és szoftverek) beszerzése. Az így előálló komplex kapacitások révén lehetővé válik a gyártástechnológia jelentős részének automaitizálása, így a meglévő munkaerő-kapacitás a jelenleginél jelentősen nagyobb termelési porenciált tud elérni, javulnak a nagyobb szériás, manufakturális jellegű egyedi projektek kivitelezési lehetőségei, kedvezőbb átfutási idők és vállalási árak érhetők el. Így összességében jelentősen javul a vállalkozás versenyképessége és fenntarthatósága. Az ide tartozó legfontosabb tételek: a CNC profilívesítő, CNC síkmaró és CNC lézervágó gép a gyártás területén, a 3D nyomtató elsősorban az innovatív fejlesztési és tervezés területén, valamint a használatukhoz szükséges szoftverek beszerzése. A projekt tartalmazza fejlesztéshez szükséges elektromos hálózat-fejlesztés kiépítését is.
3. Az új gyártási technológiák bevezetése során olyan eszközfejlesztés valósul meg, melynek révén a jelenleg csak alvállalkozók által végezhető tevékenységek egy része a belső gyártási kapacitásba kerül. Mindez a gyártáshoz szükséges idő és a szervezési komplexitás csökkentése révén a versenyképesség szempontjából jelentős előrelépést jelent. Az ide tartozó fontosabb eszközök: a hegesztőterület és hegesztőgép, és elszívó (hegesztőasztal, AWI és CO2 hegesztők), felületkezelés (csiszolók és homokszóró), fémmegmunkáló gépek (csaphegesztő pisztoly, csavarkompresszor, szalagfűrész, eszterga). Az innovatív termékfejlesztés kapcsán szükséges továbbá a világítástechnikai mérőberendezések a szabványelőírások házon belüli beméréséhez.
A fejlesztés három pillére az erős szinergiák révén alkot egységes egészet, melyet új, nagyobb szakmai hozzáadott értéket képviselő munkakörök létrehozása, és a szükséges marketingkommunikáció megvalósítása tesz teljessé. A kiegészítő elemek szükségesek ahhoz, hogy a fejlesztés üzleti sikerei is kiaknázhatóak legyenek.
A szerződött támogatás összege: 99 399 968 Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 70%
A projekt tényleges befejezésének dátuma: 2022. május 31.
A projekt azonosító száma: VEKOP-1.2.7-20-2021-00048